NRAU-Baltic Contest'i lõplikud tulemused on juba saadaval! Kohtuniketöö tehti LRAL LL toimkonna poolt. Aga suur tänu läheb ka Aadule (ES1TU) toreda ning informatiivse NRAU-Balti võistluse veebilehe eest! 

Vaata NRAU-Baltic 2021 tulemusi siin!

Õnnitlused parimatele ja tänud kõikidele, kes osalesid! 
 
LL toimkond

 

Juhime tähelepanu, et ERAÜ QSL-talitus ei asu enam Tallinna Polütehnikumis, vaid see on kolinud uuele aadressile büroohoones Rävala 8, Tallinn (kesklinnas, Kaubamaja lähistel). Lahtiolekuajad on endised, st kolmapäeviti alates kl 14:30-st. Büroo ruumi (Rävala 8 B korpuse 1.korrusel, ruum nr B111) paiknemise skeemi hoones leiate QSL-talituse artikli juurest (vt lõpus kontaktid) - vt siin!

Kohtumiseni QSL-büroos!

ERAÜ juhatus

 

Teavitame, et ERAÜ QSL-talitus aadressil Rävala pst 8, Tallinn on taas avatud. Büroo töötab tavapäraselt, st kolmapäeviti kell 14:30 kuni 18:00 - ruum B111.

ERAÜ juhatus 

11. septembril möödus 60 aastat esimesest amatöörraadiosidest Viljandimaal. Sama päeva tähistame ka Viljandi Raadioklubi sünnipäevana. Nende sündmuste meenutamiseks on viljandlased aktiveerinud ajaloolise diplomi Sakala. Diplomi saamiseks tuli pidada sidet vähemalt viie erineva ES7-jaamaga või ka Viljandi Raadioklubi liikmega. Loe täpsemalt siit! Tänaseks on see aktsioon edukalt toimunud, oodake diplomeid!

Aktiivsuse eest tänades,

ES7-club

 

Leedu VUSHF Contest toimub tavapäraselt augusti kolmandal nädalavahetusel, algusega laupäeval, s.o. 17.08.2019 kell 17:00 UTC. Võistlus on 6 tundi pikk, kõik lainealad on korraga, kordussidesid ei ole.

Võistluse reegleid vaata siin!

N1MM-ga võistlemiseks saad vastava udc-faili alla laadida siit!

ULL toimkond

  

Kolme Balti riigi raadioamatöörid tähistasid Balti Keti 30.aastapäeva ühise juubeliaktsiooniga, aktiveerides kolm erikutsungit - ES30WAY, LY30WAY ja YL30WAY, mis töötasid eetris ajavahemikul 19.08. kuni 25.08.2019. Aktsioon õnnestus igati, erinevatel lainealadel ning tööliikidel peeti kolmest riigist kokku rohkem kui 52 tuhat sidet! Nende jaamadega töötamise eest saate taotleda ka nägusat diplomit - selleks tuli koguda vähemalt 30 punkti. Diplomit saab alla laadida: http://lrmd.lt/30way  

Vaata diplomi reegleid siin!

Aktiivsuse eest tänades,


Balti Keti diplomi toimkond

 

 

ESFF kaitsealade jahtijatele

  1. Registreeri end kodulehel http://wwff.co ja täida ära enda profiil (registreerimise kinnitus tuleb mõne päeva pärast, kuna seda ei tee robot).
  2. wwff.co veebilehel on palju põhjalikku infot WWFF-programmi, kaitsealade aktiveerimise, WWFF DX-cluster’i jm kohta.
  3. Tööta erinevaid WWFF-jaamu! Populaarsed Flora&Fauna sagedused on:
    Phone: 3.744, 7.144, 14.244, 18.144, 21.244, 24.944, 28.444
    CW: 3.544, 7.024, 10.124, 14.044, 18.084, 21.044, 24.894, 28.044
  4. WWFF-diplomite taotlemiseks ei ole vaja QSL kaarte! Vajalik on, et WWFF-jaam, keda sa töötasid saadaks oma logi WWFF-managerile (Eestis on selleks Timo, ES1NOA/OH1NOA). Oma diplomeid saad hallata wwff.co “Logsearch-i” abil.
  5. Taotle erinevaid globaalseid ja rahvuslikke WWFF-diplomeid Logsearch’i alamlehelt. Kõik WWFF-veebilehel olevad diplomid on tasuta ja saadetakse sulle e-mailiga (JPG või PDF formaadis).

   6.  Logsearch -> Top operators lehel on toodud parimate jahtijate ja parimate aktiveerijate edetabelid. Parimal wwff jahtijal on töötatud üle 13000 WWFF-piirkonna!

ESFF kaitsealade aktiveerijatele

1. Vaata ESFF kaitsealade infot: http://wwff.co/directory/ ja vali omale ala, mida soovid aktiveerida. ”Directory-s” on info ka selle kohta, palju on antud alast üldse kunagi peetud aktsepteeritud wwff-sidesid.

2. Ole hoolikas jaama tegeliku asukoha suhtes. Terve jaam, st raadio + antennid peavad paiknema kaitseala piirides. Oma kaitseala piire saad lihtsasti kontrollida Directory lehel oleva sinise ?-märgi alt – sealt avaneb Protectedplanet.net kaart.

3. Täiendavat (ja täpsemat) infot kaitseala ja selle piiride kohta saab:

     https://tinyurl.com/esffmap (ESFF-alad Eesti kaardil)

     https://tinyurl.com/esffdatabase (ESFF-alad koos lisainfoga Google’i baasis)

     http://natura2000.eea.europa.eu/ (Natura 2000 alad kaardil)

     X-GIS 2.0 [looduskaitse] (maaamet.ee) (Looduskaitse ja Natura 2000 alad kaardil).

4. Aktiveeri soovitud kaitseala ja tee sidet! Et kvalifitseeruda antud aktiivsusega ”Top-listi”, on nõutud vähemalt 44 kahepoolset sidet, kuid see ei pea olema tehtud ühe aktiivsusperioodi (nt nädalavahetus) jooksul, võid tulla uuesti tagasi ja töötada jälle. Ja isegi kui ei õnnestunud 44 sidet kokku saada, tuleks ikkagi saata oma logi maa WWFF managerile, sest need sidet lähevad wwff-jahtijatele ikkagi arvesse (neile ei ole minimaalse sidearvu nõuet).

5. Nimeta oma logi vastavalt, nt: ES1NOA@ ESFF-0001_20190101 (st kutsung @ ala# kuupäev).

6. Sobib iga logiprogramm, millel on ADIF-formaat (.adi/.adif), aga logil peavad olema täidetud järgmised väljad:

   Kasutatud kutsung: STATION_CALLSIGN
   Operaatori kutsung: OPERATOR
   Korrespondendi kutsung: CALL
   Kuupäev: QSO_DATE
   Kellaaeg: TIME_ON
   Laineala: BAND
   Tööliik: MODE
   MY_SIG_INFO: sinu ESFF-ala, nt ESFF-0001
   MY_SIG: “WWFF”  

   Kui pead sidet ka mõne teise WWFF-kaitsealaga (nn “park to park qso-d”), siis on vaja ka:

   SIG: “WWFF”
   SIG_INFO: töötatud WWFF-jaama WWFF-ala number, nt OHFF-0123

7. Kui kasutasid paberlogi, siis soovituslik tarkvara oma logi ADIF’ks konverteerimiseks on DF3CB Fast Log Entry (FLE) programm, mis on tasuta kasutatav ja on lihtne teksti editor, et vajalik ADIF-fail WWFF jaoks valmis teha. FLE on kasutatav nii online kui ka off-line režiimis.

8. Saada oma ADIF-logi ESFF managerile e-postile: . Kui aktiveerid sama kaitseala korduvalt, siis saada oma logi peale igat aktiivsust! WWFF diplomite jaoks QSL-kaarte tarvis saata ei ole, aga see ei välista, et korrespondendid neid siiski soovivad.

9. Saada managerile ka oma asukohta tõendavat infot! Selleks sobib nt GPS-i või nutitelefoni rakenduse pilt koordinaatidega, aga ka nt pilt jaamast ning kaitseala nimesilt vms.

10. ESFF manager annab sulle tagasisidet, kui su logi on edukalt vastu võetud ja WWFF.co andmebaasi üles laetud.

11. Logsearch -> Top operators lehel on toodud parimate jahtijate ja parimate aktiveerijate edetabelid. Parim aktiveerija on nt töötanud rohkem kui 1200-st erinevast WWFF-piirkonnast! 

Edukat WWFF jahti ja ESFF kaitsealade aktiveerimist!

Timo, ES1NOA/OH1NOA

 

ESFF annab välja kolme erinevat diplomit, mille tingimused on järgnevad:

Klass I 

  - töötatud vähemalt 7 erineva ESFF piirkonnaga

Klass II 

  - töötatud vähemalt 5 erineva ESFF piirkonnaga

Klass III 

  - töötatud vähemalt 3 erineva ESFF piirkonnaga


Diplomi hinnaks on 5 eurot/tk, tasuda on võimalik kas Valeri Kuznetsovi (ES4RX) Swedbank-i kontole nr 1104957249 või PayPal süsteemi kaudu via:   Diplomi taotlus koos väljavõttega peetud sidede kohta ja oma täpne postiaadress saata ES4RX-i e-postile .  

Diplomid näevad välja nii:     
                                            

      Ühingu traditsiooniline talvine seminar toimus 6. veebruaril, kuid koroona tõttu ilma kokkusaamiseta ja veebinari vormis. Registreerunud osavõtjaid internetiülekande jälgimiseks oli sadakond, seega igati arvestatav kvoorum! Ülekande tehnilises tiimis olid ES3VI, ES2VL ja ES4RAO - tänud, kõik toimis suurepäraselt! Talvepäeva avamisel kuulutati välja ka Aasta 2020 Tegija meeneplaatide saajad, kelleks on Teo, ES1AO ja Arvo, ES2MC - arusaadavalt eelmise aasta tähtsündmuse, meie ajalooraamatu väljaandmise eest. Loodame, et meened saab üle anda hiljemalt suvisel kokkutulekul.   

Järgnevalt toome teieni ürituse videosalvestused (momendil lihtsalt suured failid, mida saab kas alla laadida või brauseris otse mängima panna, ent peagi loodame pakkuda ka mingi parema lahenduse):

Vaata talvepäeva avamist siin!Tegijad 21 veebile

Log4OM jaamapäeviku tarkvara - Viktor, ES2HV

Uusi arenguid võistlusjaama automaatikas - Ranko, 4O3A

ES2Q videofilmi sissejuhatus ja tekkelugu - Viljar, ES2VL


Kohtumiseni järgmisel talvepäeval!

ERAÜ juhatus