ULL toimkond on värskendanud Eesti ULL esiksidede (DXCC maade kaupa) tabelid, mida saab vaadata alltoodud linkidel. Ühtlasi kutsume kõiki amatööre üles kontrollima ka enda logisid - äkki on teil mõni maa varem töötatud, kui see on vastava bändi tabelis toodud või leidub teil maid, mida nt tabelis üldse pole! Andke sellest teada ES2NJ-le e-posti kaudu (es2nj[ät]erau.ee).  

Esiksidede tabelid leiad siin: 

50MHz ; 70MHz ; 144MHz ; 432MHz ; 1296MHz ; 2.3GHz ja kõrgemad


ULL toimkond

Teavitame, et hea võimalus sooritada raadioamatööri eksamit avaneb taas 18. aprillil Tallinna Polütehnikumis, ruumis A415. Algus kl 18.00! Eksamile pääsemiseks palume eelnevalt saata vastav avaldus e-posti aadressile  

Loe edasi...

Morsekursused Nõmme huvikoolis jätkuvad ka alanud aastal igal teisipäeval - tule kohale või kuula kursust Skype'i huvigrupi vahendusel. Algus kell 18.30. Kõik senised kursuste salvestused on aga leitavad SIIT! 

Edu morseoskuste omandamisel!

ERAÜ juhatus 

ERAÜ järjekordne, arvult juba 25. (!!) talvepäev toimub 4.veebruaril Tallinna Polütehnikumis (Pärnu mnt 57) algusega kell 10.00. Kuna kahel eelneval aastal ei ole me Covidi piirangute tõttu kokku saanud, siis loodame nüüd arvukat osavõttu! Plaanis on ka ülekanne interneti vahendusel. Talvepäeva kava vaata siin!   
 

Kohtumiseni Polütehnikumis!
 
ERAÜ juhatus

Oleme alustanud morsekursustega, mis viiakse läbi Nõmme huvikoolis (Tallinn, Vikerkaare 10 - Nõmme ujula taga) ruumis 318 teisipäeviti kell 18.30 (NB! uus aeg alates detsembrist!) - toimunud on juba kaheksa kursust, järgmine ning käesoleva aasta viimane kursus on 20.detsembril. Kursust juhendab Aleksander, ES1OX. Võimalus on kursusest osa saada ka Skype'i vahendusel - selleks tuleks liituda Skype'i grupiga ES1N - Morsekursus Nõmme huvikoolis! Siit on võimalik alla laadida helifaile ning kuulata teisipäeva õhtul õppetööd ka online'is.   

Kursuse jätkumise kohta tuleval aastal anname infot jaanuari alguses!

Edu morseoskuste omandamisel!

ERAÜ juhatus 

Teavitame, et ERAÜ juhatus otsustas seoses Venemaa jätkuva sõjategevuse ning invasiooniga Ukrainas jätta 15.aprillil toimuma pidanud käesoleva aasta Eesti lahtised lühilaine meistrivõistlused (ES Open) ära. Ühtlasi loodame, et me saame kõiki amatööre paluda ES Open-st osa võtma tuleval aastal!

ERAÜ juhatus ja LL toimkond

Eesti Vabariigi taasiseseisvuse 30. aastapäeva tähistamiseks oli eetris erikutsung ES30ES. Aktsioon toimus 20.08. kuni 29.08. ja töötati enamustel lainealadel, kus oli levi. Vaata ülevaadet ES30ES-i tööst, panustanud operaatoritest ja esmast statistikat SIIN. Kõik sided laetakse hiljem ka LotW-i, QSL-kaardid saadetakse kõikidele korrespondentidele välja tsentraalselt, vastus-QSL pole nõutav.

Palju õnne, Eesti!

ERAÜ juhatus  

Valminud on raamat Eesti raadioamatööride tegevusest alates selle harrastuse algusest 1920. aastail kuni käesoleva sajandi teise kümnendi lõpuni. Teose autoriteks on Teolan Tomson (ES1AO) ja Arvo Pihl (ES2MC). Mahukas värvitrükises on 462 lehekülge, selles on palju pilte, jooniseid ning tabeleid. Raamatu mõõdud: 17.3 x 27 cm, pehmekaaneline liimköide, lamineeritud "lakkadega" ümbrispaber.

Loe edasi...

ERAÜ 25. Talvepäev, mis peeti 4.veebruaril läks igati korda - tehnika alt ei vedanud (tnx ES3VI, ES4RAO ja Polütehnikumi tiim!) ning ligi 150 (saalis 67 ja veebiülekannet jälgimas üle 80!) huvilist said uusi teadmisi ning praktilisi soovitusi. Talvepäeva ettekannete failid on juba vaadatavad meie kodulehel Ürituste rubriigis ja videosalvestused avaldame sealsamas peagi. 
 

Tänud aktiivse kaasalöömise eest!
 
ERAÜ juhatus

Valminud on uus ULL karikavõistluste veebirakendus, mis sarnaselt LL KV veebiga võimaldab logide üleslaadimist, kuvab tulemusi, statistikat jne. Lisaks teeb see ka logide esmase kontrolli ja arvutab punktid, samuti näidatakse tulemuste juures ka kõikide võistlejate logisid, kust saab näha kes kellega ja kaugele sidet sai ning millised olid iga logi maha läinud sided. ULL toimkond ootab edaspidi kõiki ULL KV aruandeid (edi-formaadis) eelistatult selle rakenduse kaudu - sel juhul pole enam vaja e-postiga saata! 

ULL KV veebirakendus asub siin!

Tutvu rakenduse kasutamisjuhendiga siin!  

Toimkond tänab Karli (ES7ARL) ja Jüri (ES5JR) panuse eest sellise vahva veebisaidi loomisel!

ULL toimkond  

  • 1
  • 2