Eesti Vabariigi taasiseseisvuse 30. aastapäeva tähistamiseks oli eetris erikutsung ES30ES. Aktsioon toimus 20.08. kuni 29.08. ja töötati enamustel lainealadel, kus oli levi. Vaata ülevaadet ES30ES-i tööst, panustanud operaatoritest ja esmast statistikat SIIN. Kõik sided laetakse hiljem ka LotW-i, QSL-kaardid saadetakse kõikidele korrespondentidele välja tsentraalselt, vastus-QSL pole nõutav.

Palju õnne, Eesti!

ERAÜ juhatus  

Valminud on raamat Eesti raadioamatööride tegevusest alates selle harrastuse algusest 1920. aastail kuni käesoleva sajandi teise kümnendi lõpuni. Teose autoriteks on Teolan Tomson (ES1AO) ja Arvo Pihl (ES2MC). Mahukas värvitrükises on 462 lehekülge, selles on palju pilte, jooniseid ning tabeleid. Raamatu mõõdud: 17.3 x 27 cm, pehmekaaneline liimköide, lamineeritud "lakkadega" ümbrispaber.

Loe edasi...

Teavitame, et hea võimalus sooritada B- või D-klassi raadioamatööri eksam avaneb taas  5.mail - algus kl 18! Seekordne eksam toimub veebi teel - täpsemad juhised anname juba otse eksamile registreerunule! Eksamile pääsemiseks palume eelnevalt saata vastav avaldus e-posti aadressile  - avalduses palume märkida:

Nimi:
Isikukood:
Aadress:
QTH (stats. jaama asukoht - kui kutsung ning jaam juba olemas):
Telefon:
Sooritatav eksam (B või D):

Kõik küsimused samuti aadressile

73,

Tiit, ES1MW

Seekordne, 6.veebruaril veebiülekandena toimunud talvepäev läks igati korda - tehnika alt ei vedanud (tnx ES3VI, ES2VL ja ES4RAO!) ning sadakond huvilist said uusi teadmisi Log4OM logiprogrammist ja 4O3A uuematest võistlusjaama arendustest. Programmi lõpetas meenutus aastate taha - meeleolukas videofilm ES2Q Keri saare ekspeditsioonist 2008. a (ERR), kus ka mõned paraku meie seast juba lahkunud mehed veel tegusid tegid...

Ettekannete videosalvestused (failid päris suured!) on kas alla laaditavad või brauserist otse mängitavad - vt siin!

Tänud aktiivse kaasalöömise eest!
 
ERAÜ juhatus

Covid'i piirangute tõttu toimub meil seekordne talvepäev veebiseminari vormis. Sättige end mõnusasti arvutite ette juba eeloleval laupäeval, s.o 6.veebruaril kell 11.00 - alustame õpetliku seminariga jaamapäeviku programmi Log4OM seadistamisest ja kasutamisest. ES2HV on lubanud meile anda põhjalikke juhtnööre ning näpunäiteid vabavaralise Log4OM logi-tarkvara installeerimisest, töökorda sättimisest ja igapäevasest kasutamisest. Log4OM on kaasaegne, pidevalt arendatav ning ohtralt võimalusi pakkuv logiprogramm, mis peaks rahuldama ka aktiivsema sidepidaja erinevaid vajadusi ning ootusi - aga nagu ikka sellistel puhkudel, saada korralikku omakeelset tuge ning õiget juhatust ei ole kindlasti ülearune! Veebinari programm jätkub kell 13.00 Ranko, 4O3A ingliskeelse ettekandega "The developments in Contest Station Automation in the last 4 years", mis võiks eelkõige huvi pakkuda meie raadiosportlastele.

Veebinaril osalemiseks avage oma brauser aadressil ERAU otse ja registreerige oma osavõtt kutsungiga - nii jääb meil ka statistikasse vajalik info. Avaneva lehe allservas on ka dialoogi aken, kuhu saab kirjutada küsimusi ja kommentaare.

Kuulmiseni-nägemiseni talvepäeva veebiseminaril!
 
ERAÜ juhatus

Valminud on uus ULL karikavõistluste veebirakendus, mis sarnaselt LL KV veebiga võimaldab logide üleslaadimist, kuvab tulemusi, statistikat jne. Lisaks teeb see ka logide esmase kontrolli ja arvutab punktid, samuti näidatakse tulemuste juures ka kõikide võistlejate logisid, kust saab näha kes kellega ja kaugele sidet sai ning millised olid iga logi maha läinud sided. ULL toimkond ootab edaspidi kõiki ULL KV aruandeid (edi-formaadis) eelistatult selle rakenduse kaudu - sel juhul pole enam vaja e-postiga saata! 

ULL KV veebirakendus asub siin!

Tutvu rakenduse kasutamisjuhendiga siin!  

Toimkond tänab Karli (ES7ARL) ja Jüri (ES5JR) panuse eest sellise vahva veebisaidi loomisel!

ULL toimkond  

Teavitame, et meie hulgast lahkunud kolleegide nimekiri on vaadatav kodulehe registreeritud liikmete sektsioonis, vastava menüübloki nägemiseks pead olema sisse logitud! Vajadusel pöördu abi saamiseks kodulehe administraatori poole.

ERAÜ juhatus

 

In memoriam Arvo Kallaste, ES1CW (3.10.1933 - 24.01.2019)

 

 

Eesti raadioamatöörid tähistasid Vabariigi suurt juubelit ES100 erikutsungite eetrisse toomisega perioodil 1.02.-31.03.2018. Eetris töötas 15 erinevat jaama, mille kutsungite eesliiteks oli ES100. ES100 aktsioonile on loodud ka oma koduleht (tnx ES1TU!) ning diplomiprogramm. Kahe kuu jooksul pidasid ES100 jaamad kokku üle 162 tuhande side - super! Palume kõikidel endale alla laadida väljateenitud diplomid ning anda teada puidust plaadi tellimise soovist! ES-100 puidust seinaplaadi tellimiseks (kes saavutasid 100 või enam punkti) tuleb ERAÜ arveldusarvele üle kanda 35 eur, märkides selgitusse oma kutsungi ning märke "ES-100 seinaplaadi eest". Seinaplaadi saab hiljem kätte "käsipostiga".

Tutvu ES100 programmi ja diplomitingimustega siin! 

Vaata ES100 kodulehte siin!

In memoriam Enn Lohk, ES1AR (25.01.1935 - 10.03.2018) - teatame kurbusega, et lahkunud on Eesti raadioamatörismi Grand Old Man, ERAÜ taastaja, auliige ning ühingu esimene sõjajärgne president Enn Lohk. Ennu panust meie ühise hobi arengusse on raske üle hinnata, tema saavutuste rida on pikk ning auväärne. Enn oli aastakümneid ka üks Eesti peamisi saadikuid raadioamatörismi rahvusvahelisel areenil. Oma raadioteest on ta ise toredasti kirjutanud siin - tasub veelkordset meenutamist. Sügav kaastunne lähedastele!  

  • 1
  • 2