Teavitame, et 6.aprillil kogunenud ERAÜ juhatus otsustas seoses Venemaa laialdase sõjategevuse ning invasiooniga Ukrainas jätta 16.aprillil toimuma pidanud käesoleva aasta Eesti lahtised lühilaine meistrivõistlused (ES Open) ära. Ühtlasi loodame, et rahu taastatakse peagi ning me saame kõiki amatööre paluda ES Open-st osa võtma tuleval aastal!

ERAÜ juhatus ja LL toimkond

Covid'i piirangute tõttu toimub meil ka seekordne talvepäev veebiseminari vormis. Sättige end mõnusasti arvutite ette veebruari teisel laupäeval, s.o 12.veebruaril kell 11.00. Kavas - ES2HV jätkab jaamapäeviku programmi Log4OM tutvustamist, jagades väärt näpunäiteid selle igapäevasest kasutamisest. ES1QV on lubanud rääkida võistlemisest FT8/FT4 tööliikidega ja WSJT-X'i ühendamisest tuntumate võistlusprogrammidega (nt N1MM+). ES5PC annab ülevaate uue Yaesu transiiveri, FTdx101 omadustest ja selle seadistamisest igapäevaseks mugavaks kasutamiseks - eelkõige just digisidet silmas pidades. ES5TV teeb talvepäeva lõpetuseks kokkuvõtte ES9C võistlemisest sügisel toimunud CQWW Contesti etappidel (nii SSB kui CW). 

Vaata talvepäeva ajakava siin.

Veebinari saad jälgida siit! 

Kuulmiseni-nägemiseni talvepäeva veebiseminaril!
 
ERAÜ juhatus

Eesti Vabariigi taasiseseisvuse 30. aastapäeva tähistamiseks oli eetris erikutsung ES30ES. Aktsioon toimus 20.08. kuni 29.08. ja töötati enamustel lainealadel, kus oli levi. Vaata ülevaadet ES30ES-i tööst, panustanud operaatoritest ja esmast statistikat SIIN. Kõik sided laetakse hiljem ka LotW-i, QSL-kaardid saadetakse kõikidele korrespondentidele välja tsentraalselt, vastus-QSL pole nõutav.

Palju õnne, Eesti!

ERAÜ juhatus  

Valminud on raamat Eesti raadioamatööride tegevusest alates selle harrastuse algusest 1920. aastail kuni käesoleva sajandi teise kümnendi lõpuni. Teose autoriteks on Teolan Tomson (ES1AO) ja Arvo Pihl (ES2MC). Mahukas värvitrükises on 462 lehekülge, selles on palju pilte, jooniseid ning tabeleid. Raamatu mõõdud: 17.3 x 27 cm, pehmekaaneline liimköide, lamineeritud "lakkadega" ümbrispaber.

Loe edasi...

Teavitame, et hea võimalus sooritada B- või D-klassi raadioamatööri eksam avaneb taas  5.mail - algus kl 18! Seekordne eksam toimub veebi teel - täpsemad juhised anname juba otse eksamile registreerunule! Eksamile pääsemiseks palume eelnevalt saata vastav avaldus e-posti aadressile  - avalduses palume märkida:

Nimi:
Isikukood:
Aadress:
QTH (stats. jaama asukoht - kui kutsung ning jaam juba olemas):
Telefon:
Sooritatav eksam (B või D):

Kõik küsimused samuti aadressile

73,

Tiit, ES1MW

Seekordne, 12.veebruaril taas veebiülekandena toimunud talvepäev läks igati korda - tehnika alt ei vedanud (tnx ES3VI, ES4RAO ja ES2VL!) ning üle 150 (!) huvilise said uusi teadmisi Log4OM logiprogrammist, N1MM-i seadistamisest WSJT-X ning MMTTY rakendustega koos töötmiseks, uuest Yaesu FTDX101 transiiverist ja ES9C möödunud hooaja edukatest võistlemistest. Loodetavasti on tuleval aastal võimalus ka füüsiliseks kokkusaamiseks!

Ettekannete videosalvestusi saad vaadata siin!

Tänud aktiivse kaasalöömise eest!
 
ERAÜ juhatus

Valminud on uus ULL karikavõistluste veebirakendus, mis sarnaselt LL KV veebiga võimaldab logide üleslaadimist, kuvab tulemusi, statistikat jne. Lisaks teeb see ka logide esmase kontrolli ja arvutab punktid, samuti näidatakse tulemuste juures ka kõikide võistlejate logisid, kust saab näha kes kellega ja kaugele sidet sai ning millised olid iga logi maha läinud sided. ULL toimkond ootab edaspidi kõiki ULL KV aruandeid (edi-formaadis) eelistatult selle rakenduse kaudu - sel juhul pole enam vaja e-postiga saata! 

ULL KV veebirakendus asub siin!

Tutvu rakenduse kasutamisjuhendiga siin!  

Toimkond tänab Karli (ES7ARL) ja Jüri (ES5JR) panuse eest sellise vahva veebisaidi loomisel!

ULL toimkond  

Teavitame, et meie hulgast lahkunud kolleegide nimekiri on vaadatav kodulehe registreeritud liikmete sektsioonis, vastava menüübloki nägemiseks pead olema sisse logitud! Vajadusel pöördu abi saamiseks kodulehe administraatori poole.

ERAÜ juhatus

 

In memoriam Arvo Kallaste, ES1CW (3.10.1933 - 24.01.2019)

 

 

Eesti raadioamatöörid tähistasid Vabariigi suurt juubelit ES100 erikutsungite eetrisse toomisega perioodil 1.02.-31.03.2018. Eetris töötas 15 erinevat jaama, mille kutsungite eesliiteks oli ES100. ES100 aktsioonile on loodud ka oma koduleht (tnx ES1TU!) ning diplomiprogramm. Kahe kuu jooksul pidasid ES100 jaamad kokku üle 162 tuhande side - super! Palume kõikidel endale alla laadida väljateenitud diplomid ning anda teada puidust plaadi tellimise soovist! ES-100 puidust seinaplaadi tellimiseks (kes saavutasid 100 või enam punkti) tuleb ERAÜ arveldusarvele üle kanda 35 eur, märkides selgitusse oma kutsungi ning märke "ES-100 seinaplaadi eest". Seinaplaadi saab hiljem kätte "käsipostiga".

Tutvu ES100 programmi ja diplomitingimustega siin! 

Vaata ES100 kodulehte siin!

  • 1
  • 2