Tartu piirkonna kvalifikatsioonieksam toimub 30. mail 2024 kl 18 Tartu Lennujaamas (tulla peaukse juurde). Igaks juhuks olgu öeldud, et Tartu lennujaam ja Lennuakadeemia on erinevad kohad.

Palume ette registreerida aadressil


Lisateave:
Jüri Ruut, ES5JR
+372 5516384

 

 

ERAÜ juhatus on teinud ettepaneku tellida Eesti raadioamatörismi 100. juubeli tähistamiseks temaatiline postmark. Pakume praegu teile valimiseks neli erinevat kujundust - vt all. Kutsume kõiki huvilisi hääletama oma lemmiku poolt, et järgmises etapis valida välja 2 enim hääli saanud kujundust, mis võiksid siis ka postmargiks saada. Palume teha oma valik hiljemalt 20.maiks. Marki saab tellida ploki kaupa (20 marki plokis), margi nominaaliks tuleks 1.30 ja ploki hinnaks saab olema 37 eur.

Oma hääle saab anda SIIN!

Peale hääletamise lõppu avaldame kodulehel juba täpsema info postmargi ettetellimise võimaluste kohta. Soovime margid valmis saada suviseks kokkutulekuks. 

ERAÜ juhatus

Eesti lühilaine välipäev toimub tavapäraselt juuni esimesel laupäeval, s.o. 1.juunil algusega kell 16:00 Eesti aja järgi. LL-välipäeval töötatakse vaid 80m lainealal, kahes tööliigis (CW ja SSB) ning oluline on tähele panna, et välitingimustes võistlevad jaamad kasutaksid õigesti oma kutsungi järelliidet vastavalt võistlusklassile! Meenutame, et võistlusel on ka kordajate süsteem, kordajaks on maakonna tähis raporti osana. Tutvu välipäeva reeglitega alltoodud lingil.

Tutvu võistluste reeglitega siin!

Arvutiga võistlemiseks soovitame kasutada kas N1MM+ tarkvara, mille seadistamist vaata siin või DXLog-i, mille seadistamist vaata siin! 

LL toimkond kasutab ka seekordsel välipäeval juhendi punkti 6.5. (eriauhindade määramine) ning kutsub üles kõiki huvilisi võistlema parima "seljakotiga" välipäevaoperaatori tiitlile! Antud võistleja peab võistlema klassis C (QRP), kuid tema kogu varustus, k.a. toide peab mahtuma ühte seljakotti. Seega eeldame, et antud võistleja ei kasuta suurt akut (nt autoakut) ega ei võta toidet auto sigaretisüütajast, tema toiteelement peab samuti mahtuma mõistlikult seljakotti. Antenni paigaldamiseks võib kasutada nt eraldi õngeritva, kuid ka see peab olema jalgsi võistluspaika kohaleviidav. Lubatud on antenni nööriga puu otsa viimine jne. Autoga võistluspaika kohale sõitmine ei ole keelatud, aga võiks kokku leppida, et autot jaama asupaigana ei kasutata. Muidugi ootame pärast teie pilte ja kommentaare!   

Kohtumiseni "põllul"!

LL toimkond 
 

Eesti raadioamatööride 61. suvelaager peetakse seekord juuni lõpus, 28.-30.06. Pärnumaal, Merelaiu puhkekülas. Kokkutuleku avamine on tavapäraselt laupäeval, 29.juunil kl 11:00 - aga laagrilised on oodatud juba reedeks, 28. juuniks - plaanime ka sellel aastal reedesse tavapärasest ka rohkem tegevusi, millest rohkem infot edaspidi. Laupäeva õhtusse kavandame ka Eesti raadioamatörismi 100. juubeli tähistamist suupistete ja tordiga. Kokkutuleku täpsema ajakava avaldame hiljem.

Kohtumiseni Pärnumaal!

ERAÜ juhatus
 LL-KV 2024 hooaeg:
           Etappide tulemused 2024:
 
 

 ULL-KV 2024 hooaeg:

           Logi saatmine ULL-KV veebi kaudu 
        
         
           2024. aasta jooksvad tulemused

           Etappide tulemused 2024:

           jaanuar ; veebruar ; märts ; aprill