Traditsiooniline ühingu Talvepäev, mis omab seekord rahvusvahelist mõõdet toimub juba homme - laupäeval, 1.veebruaril 2014 Tallinnas, Tallink Spa Hotellis! Contest Club Finland'i, OHDX Foundation'i ja ERAÜ ühine talvine seminar toob Tallinna arvukalt osavõtjaid nii Soomest, Skandinaaviast, teistest Euroopa riikidest kui ka kaugemaltki. Välisosavõtjad saabuvad juba reede õhtul, laupäevane seminariprogramm algab aga hotelli konverentsikeskuses kell 10. Kindlasti on päeva üheks naelaks staarkülalise, CQWW DX Contest'i direktori Randy, K5ZD ettekanded! Seminari esialgse kavaga (mõned muudatused ja/või täiendused võimalikud) saate tutvuda siin! Autoga tulijatele - mõistlike hindadega parkla asub naabruses, Logi tänaval - vaata parkimise juhiseid siin!

Seminarist osavõtt on seekord tasuline, aga ES-amatööridele kehtib soodushind 5 eurot (+5 eurot kohvipausi eest, kes soovib), mida saab tasuda sularahas kohapeal osavõtjate registreerimisel. Soodsat lõunat on nt võimalik süüa kõrvalasuvas Tallink Express Hotelli Cafe's, kus Supigalerii pakub maitsvat kõhutäidet.      

Soovitame meie võistlus- ja DX-jahi huvilistel, aga ka kõikidel teistel aktiivsetel amatööridel kindlasti kasutada ülihead võimalust osa saada rahvusvahelise kaaluga üritusest, mis koju kätte tuuakse, näha meie hobi olulisi tegijaid ja sõlmida või uuendada tutvusi piiri taha. Asi on seda väärt! 

Kohtumiseni Talvepäeval!

ERAÜ juhatus 
 

Türil 27. aprillil toimunud ühingu üldkoosolekul oli esindatud 85 ERAÜ liiget (kohal 37 ja volitusi 48), seega oli koosolek vastavalt põhikirjale otsustusjõuline. Koosolekul anti liikmetele ülevaade ühingu juhatuse ja toimkondade tööst eelnenud perioodil, kinnitati eelmise aasta majandustegevuse aruanne ning võeti vastu 2024.a eelarve. 2025.a ühingu liikmemaksude suurusi otsustati üle paljude aastate nüüd ka tõsta. Ühtlasi valis koosolek uue juhatuse ning järelvalvetoimkonna koosseisu järgmiseks 3 aastaks - vt seda infot siin! Koosoleku poolt kinnitatud 2023.a majandustegevuse kokkuvõte ning 2024.a eelarve on saadaval kodulehe registreeritud liikmete sektsioonis, koosoleku täieliku protokolli avaldame edaspidi.

Kõigile suur tänu osalemise ning kaasamõtlemise eest!

ERAÜ juhatus

  

ERAÜ 14-s Talvepäev, mis toimus laupäeval, 11.veebruaril Tallinnas, Rahvusraamatukogus, tõi kohale arvukalt (üle 70 ES-i !) huvilisi üle terve Eesti. Päevakava oli tavapäraselt küllalt mahukas, sisaldades järgmisi ettekandeid:   


  1. Tänapäevased tarkvararaadiod (M.Somp)
  2. SDR raadioamatööri praktikas - olevik ja tulevik (V.Allik, ES5PC)
  3. Seda ja teist SDR-ist (A.Aaslaid, ES1UVB)
  4. Digitaalsed sideliigid 4m ja 6m lainealadel (G.Klevtsov, ES3RF)
  5. Transiiverite valikud ja võrdlused (A.Ilves, ES1AN)
  6. ULL Välipäev - kuidas edasi? (M.Tagasaar, ES2NJ)
  7. Sihikul on WRTC-2014 (T.Vähk, ES5TV)


Enne II maailmasõda Eestis toodetud ringhäälingu raadioaparaatide näituse eest hoolitses Toomas Aarma, ES2BL.

Kohtumiseni XV Talvepäeval tuleval aastal!

Korraldustoimkond

ERAÜ KORRALINE AASTA ÜLDKOOSOLEK TOIMUB LAUPÄEVAL, 27. APRILLIL 2024 ALGUSEGA KELL 11.00 TÜRIL, TÜRI KULTUURIKESKUSE (HARIDUSE 1) I KORRUSE VÄIKESES SAALIS.

Päevakorras:

- ülevaade Ühingu ja selle toimkondade tegevusest eelmisel
  aruandeaastal, hinnang juhatuse tööle
- 2023.a. tulude-kulude kinnitamine (liikmete sektsioonis nüüd üleval!)
- 2024.a. eelarve arutelu ja eelarve kinnitamine
- 2025.a. liikmemaksu suuruse otsustamine
- ERAÜ juhatuse ja järelvalvetoimkonna valimine järgmiseks perioodiks
- muud teemad ning algatatud sõnavõtud

OLULINE ON IGA AKTIIVSE ÜHINGU LIIKME OSAVÕTT!

Kui sa aga mingil põhjusel ise tulla ei saa, volita mõnda teist Ühingu liiget sind koosolekul esindama! Volituse põhja leiad kodulehe rubriigist „Dokumentide vormid“. Digiallkirjaga volitus tuleb saata ühingu juhatuse e-posti aadressile erau[ät]erau.ee, paberil allkirjastatud volitus tuleb anda kaasa sind esindavale ühingu liikmele.

Kohtumiseni 27. aprillil Türil!

ERAÜ Juhatus

COVID-19 viirusepuhangu ning kehtestatud eriolukorra tõttu ära jäänud üldkoosoleku uuest toimumisest teavitame esimesel võimalusel!

Sama kehtib ka kavandatava suvise kokkutuleku kohta - on juba selge, et selle läbiviimine juuni lõpu kuupäevadel ei ole võimalik - uus broneering on pandud augusti kolmandale nädalalõpule (14.-16.08). Selle tegeliku toimumise otsustame siis, kui on olemas täpne info ürituste lubamise ja nende läbiviimise võimalike piirangute kohta.

Püsige terved!

ERAÜ Juhatus

 

ERAÜ korraline aasta üldkoosolek toimub taaskord lühivariandis ja suvekokkutulekul - laupäeval, 3. juulil 2021 algusega kell 14.00 Alujoa puhkekeskuses Ida-Virumaal.

Päevakorras:
- 2020.a. tulude-kulude kinnitamine ja hinnang juhatuse tööle
- 2021.a. eelarve arutelu ja eelarve kinnitamine
- 2022.a. liikmemaksu suuruse otsustamine
- ühingu juhatuse valimine järgmiseks 3-aastaseks perioodiks
- muud teemad ning algatatud sõnavõtud

Üleliigne pole ka kolleegi volitamine, kui ise kokkutulekule tulla ei saa. Volitus peaks olema seekord kas digitaalselt või omakäeliselt allkirjastatud, lihtsast e-kirjast ei piisa. Volituse vormi leiab rubriigist "ARJ tööloa taotlemine ja dokumentide vormid". 

Kohtumiseni Alujoal!

ERAÜ Juhatus