N1MM+ kasutamine ULL meistrivõistlustel


Soovitame ULL meistrivõistlustel arvutiga võistlemiseks kasutada N1MMLogger+ programmi, mille jaoks on loodud konfiguratsioonifail ES-VUSHF-CH.udc, mis on kokku pakitud zip-arhiivi, mida saad alla laadida siit! 

Paki see arhiiv lahti ja kopeeri see udc-fail N1MM alamkataloogi UserDefinedContests, seejärel käivita N1MM ja alusta uut võistlust (New Log in Database jne) - valikusse on nüüd tekkinud VHF-ES-CH (ES Open VUSHF Championship). Samuti tuleb sul vastavalt oma asukohale (lokaatorile) parandada Sent Exchange aknas 001 järel olev lokaator (kirjuta seal oleva LOCATOR kirje asemele oma tegelik lokaator!). Vaata üle ka võistlusklassi, võimsuse jne kirjed - kui kõik klapib, siis vajuta OK. 

Kui eeltoodud protseduur õigesti läbida, ongi N1MM+ ULL meistrivõistluseks töökorda seadistatud ning arvutab õigesti sidepunkte (vastavalt sagedusalale), samuti vahetab laineala vahetamisel side jrk numbrit. 
 
Kui soovid, et N1MM pakuks sulle välja ka lähiümbruse aktiivsemate ULL-jaamade lokaatoreid (aga see ei vabasta sind side käigus tegeliku lokaatori vastuvõtmisest, hi!), laadi omale alla VHF kutsungite call-history-fail siin! Kuidas seda kasutada ja N1MM jaoks seadistada - vt N1MM kasutamise ettekandest alltoodud lingilt.  

Veel üks näpunäide - kui lähed võistlema välitingimustes teise kutsungipiirkonda, siis muuda vastavalt ka N1MM jaama infos ("Change your station data") ära oma kutsung (lisades õige murru!), muidu ju programm ei tea, et kasutad statsionaarsest erinevat kutsungit.   

Rohkem juhiseid N1MM seadistamisest ja kasutamisest vaata siin!

Head võistlemist!