N1MM+ kasutamine ES-LL Välipäeval

 

Soovitame arvutiga võistlemiseks kasutada N1MM+ programmi, mille jaoks on loodud spetsiaalne konfiguratsioonifail (ES_LL_VP_2-0-0.udc) ja üks vajalik abifail (ES-LL-VP.sec), mille zip-arhiivi saad alla laadida siit!

Paki see arhiiv lahti, kopeeri sealt .udc fail N1MM alamkataloogi UserDefinedContests ning .sec fail alamkataloogi SupportFiles, seejärel käivita N1MM ja alusta uut võistlust - valikusse on nüüd tekkinud ES-LL-VP, mis tulebki valida (kui Sul on juhuslikult selles kataloogis vana ES_LL_VP udc fail (ver 1-0-0), siis see tuleb kustutada!). Lisaks tuleb Sul contest'i alustamise aknas võistluse seadistamisel sisse laadida nn "section fail" - vt nuppu "Import Section List". Ilma selleta kordajaid ei arvestata! Ja vastavalt oma asukohale (maakonnale/linnale) parandada ka kahetäheline lühend (hetkel Sent Exchange aknas 001 HR - HR-i asemele kirjuta oma asukoht). Et kordajate arvestus vastaks täielikult reeglitele, siis oleks vajalik editeerida ka eelpool mainitud ES-LL-VP.sec faili (see on tavaline tekstifail, mida saab vaadata-muuta Notepad'iga) - seal on ülevalt alla toodud kõik 16 kahetähelist maakonna lühendit - kustuta ära oma asukoha lühend, sel juhul seda Sulle kordajaks ei loeta. Kui see muutmine tundub aga liiga keerukas, siis võid ka seda mitte teha - logide kontrollis arvutatakse nagunii punktid uuesti ja õigesti üle. 

Kui eeltoodud protseduur õigesti läbida, ongi N1MM+ LL Välipäevaks töökorda seadistatud, arvutab õigesti kordajaid, punkte ja lubab teha vastavalt reeglitele kordussidesid. Juhime siiski tähelepanu asjaolule, et /C järelliides ei tundu programmile päris õige olevat ning sisestamisel värvitakse antud kutsung halliga (tavaolukorras on see sinine, kordaja puhul punane). Mingit probleemi sellest aga ei ole, side läheb logisse, puntke arvutatakse õigesti (3 punkti) ning ka hiljem Cabrillo logi genereerimisel on kõik aruandes korrektselt kirjas. Tundub olevat väike iluviga... 

Veel üks näpunäide - kui lähed võistlema välitingimustes, siis muuda vastavalt ka N1MM jaama infos ("Change your station data") ära oma kutsung (lisades õige murru!), muidu ju programm ei tea, et kasutad statsionaarsest erinevat kutsungit.   

Head võistlemist!