ULL edetabelid

Eesti ULL edetabelite keskkond on loodud meie amatööride ULL-tulemuste operatiivseks ning dünaamiliseks kajastamiseks ning võimaldab igal ES-amatööril oma saavutuste sisestamist ja nende jooksvat korrigeerimist.

Edetabelite keskkonna leiad alltoodud lingilt:

VUSHF-DX Toplist of Estonia
 
Oma andmete sisestamiseks edetabelisse pead kõigepealt registreeruma kasutajaks, selleks palun järgi alljärgnevat juhist.
 
Kasutajaks registreerumine: 
  • ava lingil VUSHF-DX Toplist of Estonia esileht;
  • alusta sisselogimist, vajutades „Logon“;
  • vali „New user registration“, täida kõik tabeli lahtrid, st:
   - ES-kutsung kui kasutajanimi;
   - QTH lokaator (kuuekohaline, nt KO29XX);
   - vali omale salasõna (4 kuni 10 tähe/numbrimärki);
   - sisesta e-posti aadress, millisele soovid saada kinnitust teostatud sissekannete kohta;
   - registreeru, vajutades „Registration“.
 
Järgnevalt saadetakse Sulle administraatori poolt e-sõnum kinnitusega edukast registreerumisest. See e-sõnum sisaldab meelespidamiseks kogu Sinu algselt sisestatud informatsiooni (profiil). Ootamata ära registreerimist kinnitava e-sõnumi saabumist, võid juba alustada oma tulemuste sisestamist.
 
Tulemuste sisestamine: 
  • keskkonda sisse logimiseks vajuta „Logon“ väljale ning Sulle avaneb sisselogimise menüü. Logi end sisse oma vast registreeritud kasutajanime (kutsung) ja salasõnaga ning vajuta „Login“; 
  • oma töötatud ruutude, maade, väljade, pikimate sidede jne info sissekandmiseks vajuta nuppu „Fill my statistics“;
  • valides „Frequency“ rippmenüüst näiteks 432MHz, avaneb Sulle antud sagedusala andmete sisestamise tabel, kuhu sisestad küsitud informatsiooni ja kinnitad seda, vajutades lõpetuseks nuppu „Confirm your entry“ (tärniga tähistatud väljade andmeid, nt aparatuur, antennid jm, statistika tabelites ei kuvata); 
  • sama sisselogimise sessioonil võid teha sissekandeid ka teistel sagedusaladel, kinnitades igat sissekannet vajutusega „Confirm your entry“; 
  • lõpetuseks logi ennast keskkonnast välja nupuga „Logout“.
Ka peale igakordset sissekannet saadetakse Sulle administraatori poolt e-sõnum viimase sissekande sessiooni informatsiooniga, aitamaks Sul tabelisse sissekantud andmeid meeles pidada.
 
Vajadusel muuda oma profiilis salasõna või e-posti aadressi, teavitades sellest e-kirjaga lehekülje administraatorit aadressil .
 
Niisiis, vaadake oma ULL-logid hoolikalt läbi, koguge andmed kokku ja kandke edetabelitesse! Kuna keskkond on interaktiivne ja iga kasutaja poolt kergesti hallatav, siis kandke hoolt ka andmete jooksva ning järjepideva uuendamise eest – nii on meil õigeim võimalik pilt meie ULL-amatööride saavutustest! Et neid saavutusi aga igakülgselt esitada, on tabelite veergudele loodud sorteerimisvõimalused. Iga veergu (tulpa) saab sortida kas suurimast väärtusest väikseimani või ka vastupidi - sorteerimisfunktsiooni käivitab hiireklõps veeru päisele (tulpa kirjeldavale väljale).  
 
Märkus: eelnevalt on administraatori poolt lainealade edetabelitesse kantud tulemused ainult nende jaamade kohta, millised on uuendanud oma tabeliseisu 2012.a. jooksul. Juba sissekantud seisu uuendamiseks või tabelite uute tulemustega täiendamiseks on kõik kasutajad alates 1.04.2013.a. esmakasutaja seisuses!
 
Head kasutamist soovides,
 
ERAÜ ULL toimkond


P.S. ERAÜ juhatus tänab ES3RF-i edetabelite keskkonna loomise organiseerimise eest!