N1MM+ kasutamine ES Open HF-s

 

Kui oled olnud varemalt N1MM-i kasutaja, siis soovitame ES Open'i tegemiseks endale programm uuendada ning installeerida N1MM+ (vanemat versiooni on nad hakanud nimetama Classic'uks ning sellele enam tehnilist tuge ei pakuta). Nagu testimine näitab, siis uue versiooniga ning vastavate abifailidega töötab N1MM+ nüüd meie võistluses õigesti, mida ei saanud paraku öelda eelmise N1MM-i kohta. Allpool leiad juhise, kuidas endale juba arvutisse installeeritud N1MM+ seadistada ES Open'i tarbeks.  

Kõigepealt laadi alla see zip.fail, mis sisaldab kahte faili - "ES-Open-HF_cty.dat" ning "esopen_hf_2016.udc". Paki see zip omale arvutisse lahti ja kopeeri ES-Open-HF_cty.dat fail N1MM+ kataloogi SupportFiles ning esopen_hf_2016.udc fail kataloogi UserDefinedContests. Kordajate õigeks arvestamiseks tuleks Sul esopen-i udc-faili ise veidi kohendada - seda sõltuvalt Sinu kutsungipiirkonnast (võib ka mitte kohendada, sel juhul loetakse ka Su enda piirkond kordajaks - aga kohtunikud nagunii teevad ümberarvestuse...). Otsi failist üles (faili saad vaadata ja editeerida nt Notepad-iga) parameeter: CountMultOnlyFor = , selle taga on ES piirkondade loetelu. Siit tuleks siis Su enda piirkonna prefiks maha kustutada, jättes teised alles (komadega eraldatuna) - nii ei loeta Sinu piirkonda Sulle kordajaks (nagu ka reeglid seda ette näevad). Pärast muudatust ära unusta faili üle salvestamast!  

Käivita nüüd N1MM+ ja alusta uut võistlust (st defineeri omale uus logifail). Võistluste valikusse on nüüd tekkinud "ESOPEN" - see tulebki valida.

Järgnevalt tuleb Sul programmi laadida (N1MM Tools menüüst - seal on võimalus ka faili laadida arvutist ("import country list from downloaded files")) enne SupportFiles kataloogi salvestatud ES-Open-HF_cty.dat fail õigeks kordajate arvestuseks. See fail tagab, et kordajaks on ka erinevad ES-kutsungipiirkonnad, eelviidatud udc-fail aga defineerib, et kordajateks on ainult need piirkonnad. 

Sellega ongi N1MM+ töökorda seatud, programm arvestab õigesti tuure ja kordussidesid, samuti punkte ning kordajaid. 

Head N1MM+ kasutamist ning edukat võistlust!

ERAÜ LL-toimkond