Eesti raadioamatööride ajalooraamat

Valminud on raamat Eesti raadioamatööride tegevusest alates selle harrastuse algusest 1920. aastail kuni käesoleva sajandi teise kümnendi lõpuni. Teose autoriteks on Teolan Tomson (ES1AO) ja Arvo Pihl (ES2MC). Mahukas värvitrükises on 462 lehekülge, selles on palju pilte, jooniseid ning tabeleid. Raamatu mõõdud: 17.3 x 27 cm, pehmekaaneline liimköide, lamineeritud "lakkadega" ümbrispaber.

Raadioamatoorid kaasRaamatu iseloomustamiseks toome siinkohal teose tagakaanel oleva tutvustava teksti: 

„Morsevõtmest hiireklikini“ viib lugeja koos Eesti raadioamatööridega ajarännakule läbi erinevate kümnendite - alates selle põneva raadioharrastuse tekkimisest 1920. aastail, millele järgnes oma ühingu loomine järgmisel kümnendil, siis raske sõjaaeg, mis Eesti amatööre rängalt räsis, uus algus Nõukogude võimu „viljastavates tingimustes“ koos ideoloogilise kontrolli ning erinevate piirangutega, vabamad tuuled 1960-ndatel koos mitmete oluliste tehniliste uuendustega, edukad ajad raadiospordile 1980-ndail, Eesti vabariigi taastamine ning amatööride roll selles ja lõpetades tänapäevaga, mil see huviala on muutunud tõeliselt mitmekesiseks ning ka tehnoloogiliselt keerukaks.  

Raamat on eelkõige mõeldud raadioamatööridele endile, sest paneb kirja meie oma loo ligi sajandi vältel, peatudes olulisematel teetähistel ja persoonidel, ent loodetavasti leiab siit avastamisrõõmu ka lihtsalt tehnikahuviline lugeja. Aga tuleb kohe rõhutada, et see ei ole raamat raadiotehnikast ega ka selle ajaloost (kuigi natuke tehnikajuttu siin on), vaid see on ajalooline tagasivaade Eesti raadioamatööride tegevusele ja saavutustele päris algusest tänapäevani välja. Niisugust teost plaaniti välja anda juba vähemalt 30 aastat tagasi, nüüd jõuab see lõpuks oma peamise sihtrühmani. Samas oleks väga hea, kui raamat annaks kellelegi tõuke raadioamatööride perega liitumiseks, siis on ta ka meie huviala tutvustavat funktsiooni edukalt täitnud.

Teose esitlus toimus Eesti raadioamatööride 57. suvisel kokkutulekul Uuskalda puhkekülas 14.augustil 2020. Trükise esmatiraaž oli 330, sellele valmis 2021. a juunis ka lisatrükk 50 eksemplari, seega peaks raamatut jätkuma kõikidele huvilistele.

Kuidas saab raamatut osta? 

Raamatut levitab ERAÜ QSL-talitus aadressil Rävala pst 8, tuba B-111, Tallinn.

Teose hinnaks on 30 eurot, see ei sisalda aga raamatu saatmist tellija aadressile. Kui soovite saada raamatut endale sobivasse Omniva või Itella pakiautomaati, tuleks tasuda juurde 4.50 pakendamise ning saatmiskulu (hind ühtne üle kogu Eesti - aga mõeldud on ühe raamatu saatmiskulu!). Raha tuleb kanda ERAÜ kontole Swedpangas: EE732200001120066318, märkides selgelt, kes (kutsung) ja mille eest tasub ("raamat" või ka "raamat ja postikulu" või ka nt "raamatu postikulu" - kellel raamatu eest juba tasutud). Raamatu eest saab tasuda ka sularahas QSL-büroos kohapeal.

Peale ülekande tegemist võtke ühendust QSL-talituse juhi Aive Ojametsaga - e-post: es2yw[ät]erau.ee ; tel 56 243369 - ja leppige kokku edasine raamatu(te) kättesaamise viis - nt tulete ise büroosse järele, palute saata raamat teie poolt valitud pakiautomaati jne. Soovitame regioonidel koopereeruda, koguda oma soovid kokku ning saata oma esindaja büroosse nii raamatute kui ka võimalike QSL-kaartide järele. 

Siinkohal täname veelkordselt kõiki, kes raamatu ilmumist rahaliselt toetasid - ilma teie abita poleks see teos sündinud!  

Head lugemist!

ERAÜ juhatus