ES OPEN HF CHAMPIONSHIP 2018 TULEMUSED

Käesoleva aasta LL-meistrivõistluste tulemused on valmis!!!

Palju õnne võitjatele, suur tänu kõikidele osavõtjatele ning samuti Jürile (ES5JR) kiire logikontrolli läbiviimise eest!

Kohtumiseni 2019.a. Eesti meistrivõistlustel!

LL-toimkond

Eesti lahtised lühilaine meistrivõistlused 2018

Järjekordne ES-OPEN on seljataga ning rõõm on tõdeda, et kodumaiseid logisid saabus jällegi natukerohkem kui möödunud aastal. Eetris olnud 62 erinevast ES kutsungist saabus 58 logi (eelmisel aastal 54). Üheks faktoriks kindlasti TPT seltskond, kes paiskas eetrisse tervelt kuus O tähega jaama. Eestvedaja Villi (ES3VI) sõnul tuleb järgmiseks aastaks O tähega kutsungeid veel rohkem!

Välisosalejate saabunud logide arv kukkus kahjuks märgatavalt. Eelmise aasta 87 logi asemel saadeti seekord meile 78 logi. Väljas oli 99 erinevat jaama, kes pidasid sidet vähemalt kolme erineva ES jaamaga. See aasta oli üle pika aja jälle üks selline aasta, kus 40 meetri levi tegi trikke ning seekord ükski ES jaam maksimaalset 36 kordajat kokku ei saanudki. Kõige lähemale jõudis Kristjan (ES7GM) 35
kordajaga. B klassis parim tulemus Jürilt (ES8GP), kes kraapis kokku 15 kordajat. C klassis sai Mart (ES3BM) kätte 17 kordajat, ent pärast logide kontrolli kaotas ühe ning jäi samale pulgale Ennu (ES5EP) ja Juhaniga (ES2QX).

A klassis, nagu mitmelgi eelneval aastal, oli osalejaid kõige vähem. Pärast stardipauku läks tihedaks rebimiseks Kristjani (ES7GM), Arvo (ES2MC) ja Toivo (ES5RR) vahel. Kristjan ja Toivo olid teadaolevalt ainsad, kes proovisid kahe jaamaga kahel erineval bandil CQ’d saata ning pile-upiga hakkama saada. Kuidas neil täpselt läks, sellest kuuleb kindlasti juba kokkutulekul. Esimese tunni möödudes tuldigi
eelpool mainitud järjestuses, ent mida lähemale poolajale, seda lähemale jõudis Toivo Arvole, minnes lõpuks Arvost ka mööda. Sellise järjestusega tüüritigi finiši poole. Esimesena lõpetas Kristjan, teiseks jäi Toivo ja pronksmedali tõi koju Arvo. Uuel aastal on kindlasti mida oodata, sest vahetult pärast ESOPENi lõppu sai Arvo püsti uue ca 30 meetrise masti, mille otsas 3 elemendiline 40 meetri Yagi. Kristjan tõenäoliselt jätkab üritamist traatidega...
LP mehi oli seekord kohal kaks. Esimesena lõpetas Oskar (ES4NY) ja teiseks jäi aastase pausi teinud Sven (ES1TI).

B klass, kus kohal riigi parimad SSB operaatorid, ei olnud erinevalt A klassist esimese tunni-kahe jooksul veel mitte miski selge. Armutu andmine käis praktiliselt lõpuni. Medalitele heitlesid korraga 5 meesterahavst ja üks tubli naisterahvas. Umbes poolel maal, võttis Rein (ES6RW) jalad kõhu alt välja ning hakkas edu kasvatama. Tema järel tihedalt Jüri (ES8GP), kes jõudis viimase tuuri eel Reinule väga
väga lähedale, kuid pidi siiski alla vanduma. Seega tuli taaskord meistriks Rein, kes selleks korraks kolis lõuna regioonidesse. Maksimaalselt kordajaid Rein kokku ei saanud ning sidearv võrreldes hiilgeaastatega samuti väiksem. Teiseks tulnud Jüri sai küll Reinust ühe kordaja rohkem, kuid väiksema sidearvu tõttu jäi siiski teiseks. Uustulnuk medalile on seekord Sergei (ES1ACS), kes ühtlasi oli ka esimene mees LP arvestuses. Tubli tulemus mürarikkast Tallinnast on igati kiiduväärt. LP teine oli mullune võitja Andres (ES6PA) ning kolmandaks puksiti Illar (ES6RMR). Võrreldes eelmise aastaga olid SSB meeste logid seekord üle keskmise puhtad. Üks väheseid kordi ES-OPEN ajaloos, kus ükski SSB mees ei kaotanud kordajat. Super töö!

Ka C klassis olid kokku saanud varasemalt vanad tuttavad. Kuna eelmise aasta võitja Toivo (toona ES2RR) oli vahetanud klassi, ei jätnud Aadu (ES1TU) võimalust kasutamata ning suuremate võimsustega esikoha ka endale napsas. Edu teiseks tulnud Ennu (ES5EP) ees vaid mõnisada punkti. Siinkohal olgu märgitud, et Enn hoidis praktiliselt lõpuni turvalist kolmandat kohta kuid kaks magusat
kordajat võistluse lõpul tõstsid ta Anatolist (ES4RD) mööda. Seega kolmas koht (nagu ka möödunud aastal) rändab jällegi Ida-Eestisse Anatolile. LP arvestuses võitis üldarvestuses teiseks tulnud Enn. Teise koha saavutas Tartust põhja poole kolinud Juhan (ES2QX), kes nagu ka Enn kaotas vaid 5 sidet. See on väga kõrge kinnitusprotsent! Kolmandaks tuli LP arvestuses esmakordselt Jaan (ES3RY).

See, mis toimus aga klubijaamade klassis D on enneolematu. Kui veel mõni aasta tagasi oli D klassis väljas 6 jaama, siis käesolevaks aastaks oli see number rohkem kui kahekordistunud. Villi (ES3VI) eestvedamisel saadi eetrisse suure hulga O tähega jaamu, kellest üks tegi kaugelt Saaremaalt puhtalt CW’d. Seekordne võitja ja mullune teine klassis D, oli legendaarne Tartu tandem ES6Q, kus
operaatoriteks Toomas (ES5RY) ja Guido (ES5MG). Viimase paari aasta jooksul on nad korda mööda esikohta vahetanud ES9C operaatori Arnega (ES7GN), kes seekord pidi leppima teise kohaga. Kõik oleks võinud minna teisiti, ent 12 tundi enne võistluse algust suutis Kristjan (ES7GM), kes sättis valmis ES9C jaama, maha põletada 40 meetri Yagi sobitustrafo. Kuna kraanat käepärast võtta ei olnud, jäi pimeduse eel katkine antenn parandamata. Kui uskuda viimaste aastate statistikat, siis tuleval aastal peaks nendne kahe omavaheline koht jälle vahetuma. D klassi kolmandaks tuli seekord ES9B operaator Mart (ES2MA). TPT raadiohuvliste omavahelises heitluses jäi peale CW operaator Viljar (ES3VL), kes tsirka 150 punktiga edestas ainsat eetris kõlanud naishäält Aivet (ES2YW). Kolmas O täht oli Klaus (ES2UK).

Välisosalejatest tegi kõige rohkem sidet LY4A (241), kes siiski vaid napilt võitis mulluse kolmanda YL2GD ees. YL2GD oli suuremat rõhku pannud kallimatele CW sidedele. Mainimist tasub ka, et LY4A kaotas erakordselt palju punkte. Kolmas välismaalastest LY6A, kes möödunud aastal neljandaks jäi.

Parim SSB mees välismaalt meile hea tuttav YL2BJ, teda jälitamas Baltikumist üsna kaugel asuv
OZ1ADL. Kolmas taas lätlane YL2SM.

CW arvestuses mahtusid esikolmikusse kaks valgevenelast. Esimesena lõpetas EW8DX, teiseks jäi LY2NK (kes ka möödunud aastal teine oli) ning kolmas koht läbi kogu võistluse ca 38-40WPM kiirusel tulistanud EU8F.

LP-Mixed klassis seekord vähem mehi kui möödunud aastal. Võit läks seekord Poola ning võitjaks SP4Z. Teiseks tuli mullune võitja LY4L ning kolmas oli RA3Y. QRP klassis võidutses RV3DBK, tema järel UR5KBP ning kolmas koht läände – DL7VMM/P.

Klubijaamu seekord üks ja lätist, YL1XN. Kohal oli ka legendaarne SWL mees Poolast – SP4-208. Kuna eelneval aastal 100% logisid ei olnud ühtegi, siis sellel aastal oli neid suisa kolm. ES5GI, ES4RLH ja ES8SX. Tubli töö. Ühtlasi toome välja ka puhtaimad logid (kinnitusprotsent vähemalt 97):